رنگ کوره ای

رنگ کوره ای دارای دو دسته خشک ( پودری ) و مایع می باشد. این مدل رنگ را می توان بر روی هرچیزی استفاده کرد، از خودرو، درب ها و درکل مواد فلزی، لوازم خانگی و غیره کار می شود. نتیجه آن هم یک سطح کاملا صاف، صیقلی و منسجم خواهد بود. اکثرا هم رنگ کوره ای به صورت تک لایه ای کار می شود و البته کاربرد های متفاوتی نیز دارد به همین دلیل بسیار محبوب است. رنگ کوره ای دارای سه پایه مشخص می باشد.

• آلکید آمین
• اپوکسی استر
• اکریلیک

این مدل رنگ که حالت آن مایع می باشد، مانند رنگ های دیگر به سطح اسپری می شود و در داخل کوره پخته می شود. بسته رنگ های پایه ای که وجود دارد و شما در حال استفاده از آن می باشید، حرارت و زمان مورد نیاز آن متغییر می باشد. برای مثال اپوکسی، اکریلیک و الکیدی نیاز به 11 تا 17 دقیقه زمان با 115 تا 140 درجه سانتیگراد حرارت می باشند. بهترین نتیجه زمانی حاصل می شود که شما زمان بندی و حرارت را به صورت استاندارد با رنگ مورد نظرتان انجام دهید.

ویژگی ها:
ثبات رنگی بالا
چسبندگی عالی
سختی و انعطاف پذیری بالا
براقیت عالی
مقاومت در برابر آب و مواد شوینده و زنگ زدگی
نوع اکرلیک علاوه بر ویژگی های فوق الذکر مقاومتی عالی در برابر اشعه ماورابنفش را داراست

آماده سازی سطح:
مراحل رنگ آمیزیِ رنگ کوره ای”

الف-مرحله شستشو:
اولین مرحله از مراحل رنگ کوره ای ،آماده سازیِ اولیه و پاکسازیِ سطحِ قطعه از هرگونه آلودگی از قبیل روغن،چربی،گریس و گردوغبار می باشد که در اصطلاح به این مرحله ی شستشو، مرحله چربی زدایی(چربی گیری) می گویند.آلاینده های چربی دارِ روی قطعات فلزی بوسیله پاک کننده های قلیایی، حل شده و محلول امولوسیونی حاصل می گردد.با جداسازیِ قطعه از محلولِ امولوسیونی، قطعه با آب تماس داده می شود و در اصطلاح،قطعه، آب پذیر می شود.
ب- مرحله رنگ آمیزی:
پس از مرحله شستشو،چربی گیری و زنگ زدایی، نوبت به اجرای رنگ آمیزی بر روی قطعه ی موردنظر می رسد.
برای بالابردنِ طول عمرِ رنگِ قطعه، در شرایط جویِ خشک، رنگ آمیزی روی قطعه،حداقل بصورت دولایه رنگ کوره ای نیاز است، این در حالیستکه همین مراحلِ رنگ پاشی و رنگ کوره ای بر روی سطح قطعه ی موردنظر در شرایط آب و هواییِ مرطوب و شرجی حداقل سه لایه پوشش می باشد.
ضخامت رنگ کوره ای برروی سطوح، هم به شرایط آب وهوایی و هم به شرایط محیطی بستگی دارد.در شرایط متعادل با سطحِ آلودگی کم، ضخامت رنگ، پایین در نظر گرفته می شود،اما در شرایط محیطیِ سخت مثل مجاورت با موادشیمیاییِ خورنده و همچنین محیط حاویِ رطوبتِ بالا، ضخامت رنگ کوره ای بالا در نظر گرفته می شود(همچنین در شرایطِ محیطیِ سخت،نوع رنگ کوره ای پودری نباید براق انتخاب گردد).

لازم به توضیح است در دمای بالا، رنگ کوره ای به بیشترین حد از فرورفتگیها و خُلل و فُرج های قطعه، نفوذ کرده و باعث سختی و استحکام پوشش رنگ می گردد.
شرایط نگهداری:
در محیط خشک و خنک به دور از مواد محترقه نگهداری شود

سفارش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *