رنگ ترافیکی اکریلیک

این محصول رنگ ترافیکی بر پایه رزین‌های اکریلیک ترموپلاست، جهت استفاده در خط‌کشی و ترسیم علائم افقی ترافیکی، طراحی شده‌است.
با توجه به وجود حلال در رنگ امکان اجرای رنگ در ضخامت‌های بیشتر از ۷۰۰ میکرون (تر) وجود ندارد.به همراه این محصول، جهت کاهش ویسکوزیته (رقیق نمودن رنگ)، می‌توان از تینر مخصوص رنگ ترافیکی ماندگار استفاده نمود. استفاده از تینرهای متفرقه، به علت امکان عدم سازگاری و یا ایجاد تاثیر منفی در ماندگاری رنگ ترافیکی توصیه نمی‌شود. استفاده از این محصول رنگ ترافیکی جهت سطوح آسفالتی با دانه‌بندی مناسب توصیه می‌شود.

آماده سازی سطح
به یاد داشته باشید که سطح پارکینگ و آسفالت خود را آماده کنید تا پیوستگی یکپارچه و هموار رنگ تضمین گردد. ( بتون جدید باید برای حداقل 30 روز قبل از رنگ زدن در معرض هوا استحکام یابد.)

تعمیر ترک‌ها
تعمیر ترک‌ها گامی ضروری در آماده سازی سطح است. برای سطح آسفالت، با استفاده از برس استیل یا ماشین تمیز کننده شکاف‌ها ، ترک‌ها را از مواد اضافی تمیز کنید.
استفاده از رنگ ترافیکی بر روی سطوح دارای ترک و شکاف که تعمیر نشده باشند، از نمای حرفه‌ای محوطه پارکینگ شما خواهد کاست. شکاف‌ها صرفاً رو به وخامت می‌گذارند که به ریسک شما در قبال مشتری و بروز خسارت بیشتر به محوطه پارکینگ خواهد افزود.
پس از آماده سازی شکاف‌ها، آن‌ها را با مایع یا مواد داغ پر کننده شکاف اضافه کنید.
تمیز کردن آسفالت
لکه های روغن و گریس را برطرف سازید. این لکه‌ها روکار آسفالت را از بین برده و سطح پارکینگ را در معرض عناصر مختلف قرار می‌دهند.

رو‌کاری
رو‌کاری گامی ساده و سریع است که عمر محوطه پارکینگ شما را افزایش می‌دهد. این مرحله قبل از استفاده از خطوط رنگ ترافیکی، آخرین مرحله محسوب می‌گردد.
آمادگی برای استفاده از رنگ
با استفاده از شابلون به صورت دستی خطوط را با غلتک مشخص نمایید. می‌توانید با صرف هزینه ای اندک بدهید لبه خطوط را صاف کنند. این کار وقت گیر‌تر و اجرای آن دشوار تر است.
یا می‌توانید یکی از دستگاه‌های خط کشی ما را مورد استفاده قرار دهید. قوطی‌های رنگ با سایز‌های مختلف متناسب با نیاز شما بر روی این دستگاه‌ها قابل نصب است.
پیشنهاد ما دستگاه‌هایی است که با اندازه محوطه شما و انواع پروژه‌هایی که در دست اقدام دارید همخوان باشند. این روش خط کشی، راهی ساده است و نیاز به فعالیت زیاد ندارد.
نحوه اجرای رنگ ترافیکی اکریلیک
پس از اطمینان از شرایط مساعد آب و هوایی برای اجرای رنگ، باید به شرایط سطح محل اجرای رنگ توجه داشت. بدین صورت که سطح موردنظر عاری از رطوبت و هرگونه آلودگی اعم از گرد و خاک، چربی و … باشد. جهت اجرا، تینر را به آرامی و با نسبت ۵ تا ۸ درصد (با توجه به ویسکوزیته رنگ) به جزء اصلی رنگ اضافه نموده و پس از اختلاط به وسیله ماشین خط‌کشی مناسب، نسبت به اعمال رنگ در ضخامت حدود ۷۰۰ میکرون (تر) اقدام گردد. جهت حصول ضخامت یکنواخت و درنتیجه، ماندگاری بالای رنگ، استفاده از روش‌های دستی (غلتک و قلم مو) توصیه نمی‌شود.
در حین اجرا می‌بایست دائما ضخامت رنگ با استفاده از ضخامت سنج شانه‌ای رنگ تر، کنترل گردد. جهت حفظ کیفیت رنگ اجرا شده، توصیه می‌گردد حتی‌المقدور از کمترین میزان تینر استفاده شود.
شرایط نگهداری: در محیط خشک و خنک با تهویه مناسب و با بسته بندی کامل و سالم نگهداری شود. – مدت زمان مجاز انبارداری: 12 ماه پس از تولید

سفارش دهید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *